Proč jsem začal psát svůj blog

Stejně jako mnoho dalších lidí jsem si myslel, že vím, co je to blog, jak vypadá. Věděl jsem, že ho používá čím dále více lidí a firem na svých webových stránkách, že je velice oblíbenou  formou zjišťování informací – články jsou totiž veřejně přístupné a pomocí webového vyhledávače se k publikovaným informacím dá dostat velice snadno.

V čem byl ale háček?

Zprvu jsem nechápal, proč tak užitečné informace někdo sdílí jen tak. Samozřejmě jsem byl moc rád, že jsem se k takovým informacím snadno a rychle dostal, ale neuvědomoval jsem si potenciál samotného blogování. Dnes už to vidím trochu jinak.

Blog je vDSC_0587ýborný nástroj pro zdokonalování se v jakémkoliv oboru!

Co tím mám na mysli? Proč by právě blog měl být nástrojem k rozvíjením svých znalostí a dovedností?

Je to docela jednoduché. Pokud se rozhodnete napsat o jakémkoliv tématu, které vás zajímá, nějaký článek, bude třeba k němu nejprve dohledat relevantní informace a ty pak dále zpracovat a s prvkem vlastní autenticity článek publikovat.

Z vlastní zkušenosti vím, že nejlépe si zapamatujeme nové poznatky tak, že je předáváme druhým lidem. Pravidelným publikováním článků se tedy v dané oblasti začnete nejen  zdokonalovat, ale vytváříte tak i užitečnou databázi nabytých znalostí, ke kterým máte kdykoliv přístup.

Velkou výhodou je také to, že pokud článek obsahuje řešení nějakého problému, se kterým se lidé potýkají nebo se na něj ptají, tak je jednoduše můžete pomocí odkazu nasměrovat na daný článek a nebudete muset tento problém opakovaně řešit.

Nezanedbatelnou výhodou blogování je také navyšování obsahu vlastních webových stránek a pokud má vytvořený obsah pro čtenáře hodnotu, zvyšuje se návštěvnost vašeho webu. Pokud tedy chcete navýšit návštěvnost svých webových stránek, blog je to pravé i pro Vás.

Navíc, když budete jednou týdně na svém blogu publikovat článek, do roka se stanete v dané problematice natolik zběhlý, že Vás většina lidí bude považovat za odborníka.

Nejlepší na tom je, že blogovat můžete nezávisle na vašem profesním zaměření. Blog můžete zkrátka použít pro jakoukoli oblast vašeho zájmu. Např. pokud vás zajímá prodej, lze pomocí blogu nenásilnou formou prodávat neprodáváním. Ano, zní to poněkud zvláštně…Ale!

Pokud je v článku nastíněno řešení určitého problému s následným odkazem na Váš produkt, který tento problém řeší a může čtenáři pomoct, tak nakonec budete spokojení oba, jak vy jako prodejce, tak i čtenář, který vyřešil svůj problém. Ano, může Vám to připadat trochu jednoduché, ale z vlastní zkušenosti vím, že jednoduché věci prostě fungují.

Dušan Chlebík

Dušan je člověk, který má rád automatizaci a nové postupy. Jeho snahou je motivovat lidi k tomu, aby si v životě věci zbytečně nekomplikovali. Má rád svou práci, rodinu a je expertem v oblasti informačních technologií.

Je také autorem eBooku Tvorba dokumentů hlasem a eBooku Jak ve 3 krocích převést video nebo audio do textu.

Více o Dušanovi se dočtete tady >>